Manuály – Astra G – Reset servisního intervalu výměny motorového oleje

Každý moderní automobil má nastaven servisní interval výměnu motorového oleje. U modelu Astra G / Zafira A je nastaven servisní interval výměny motorového oleje nastaven na 15 000km / 1 rok (co nastane dříve). Objevilo se vám na displeji na přístrojovém štítu toto, je čas na výměnu motorového oleje v motoru.

Poznámka: Modely Astry G / Zafiry A z let 1998 – 2003 mají interval výměny motorového oleje nastaven na 15 000km. Vozy od roku 2004 – 2009 s označením Twinport mají interval nastaven na 30 000km.

Tato hláška se zobrazuje v těchto případech:

  • Blíží se nájezd 15 000km (nebo 30 000km podle roku výroby).
  • Motorový olej je v motoru 1 rok.

Co je potřeba provést:

Je potřeba co nejdříve provést výměnu motorového oleje + olejového filtru v motoru. U každé motorizace se výměna provádí nepatrně jinak.

Reset intervalu:

  • Vložíme klíč do zapalování (prozatím ho necháme pouze vloženy – neotáčíme s ním, necháme ho v nulové poloze).
  • Zmáčkneme tyčinku na vynulování stavu ujetých denních km a pořád ji držíme, nepovolujeme.
  • Otočíme klíčkem do první polohy a pořád držíme tyčinku na vynulování denních km, aspoň 2 sekubky, kdy se zobrazí nápis InSP.
  • Tyčinku držíme do okamžiku kdy místo nápisu InSP se objeví čárky – – – – , pak tyčinku pustíme. Tím že se objeví – – – -, proběhlo vše korektně a interval je vynulován. Po uvolnění tyčinky na vynulování denních km se opět objeví stav denních km.

Tím je prosec intervalu vynulován. Otestováno na naších Astra G.