Výlety – Legoland Německo 2017

Legoland + delfinárium Norinberg (Německo 2017)

 

Na Silvestra při lahvince vína, jsme zvažovali co podnikneme v roce 2017, za rodinné výlety a padl námět se po sedmi letech vrátit do Legolandu. Řekli jsme si, že proč ne a že šestiletá dcera, tam ještě nebyla a milovnice stavebnice LEGO bude velice ráda. Hned jsme se pustily do zamluvení ubytování a kompletování cesty a co vše navštívíme. V roce 2010 jsme jeli s Astrou G a teď s její mladší sestrou Astrou J a dost mě zajímal rozdíl a je to opravdu nepopsatelné.

Cesta byla jasná, tak jsme se zaměřili na sestavení navštívených oblastí, kromě Legolandu jsme přidali delfinárium v Norinbergu, které patří k těm největším v Německu a na Českém území hrad Karlštejn.

Původně jsme tento výlet měli uskutečnit v KVĚTNU a díky počasí jsme ho přesunuli na začátek ČERVENCE a i zde hlásili přeháňky apod. První bod naší cesty byl hrad Karlštejn, zde je velkou výhodou zakoupení vstupenek online, ale na výběr jsou pouze 3 časy (10:00 / 12:30 / 16:00). Přímo na místě jsou ale prohlídky co 10 min. V našem případě po příchodu na hrad jsme zjistili, že v uvedené časy, je např. pouze pár míst volných, proto je to opravdu skvělé si to zakoupit online (vstupenku si vytiskněte a při vstupu do hradu, pouze jí předložíte). Po příjezdu ke Karlštejnu na centrální parkoviště, kde se platí 100Kč, na celý den a je tam automat, který bere i vrací bankovky, není třeba mít drobné. Cestou na hrad, cca 1,3 Km je mnoho restaurací, kde se dá najíst za velmi slušné ceny. Mi jsme si vybrali hned restauraci ELIŠKA u centrálního parkoviště. Zde např. svíčková a guláš stál 119Kč, pivo nealko 35Kč apod. Cesta nahoru k hradu nám zabrala s dětmi 35min. Prohlídka prvního okruhu trvala 55min. a cesta dolů okolo 30min. klidnou chůzí. Okolí hradu i samostatná prohlídka byla pěkná a pro děti časově akorát, tak aby to děti bavilo. Poté už to bylo jen dvě hodiny na ubytování do Mariánských Lázní.

Pokud se chystáte do Legolandu, tak novinkou oproti roku 2010, byla možnost objednat lístky také online, to je velká výhoda, ničím se pak po příjezdu nezdržujete a nestojíte ve frontách u pokladen. Zakoupené lístky online mají speciální vstup. Co je ale neuvěřitelné, je cena v roce 2010 se za rodinné vstupné platilo 99EUR a parkovné 5EUR, letos je nejlevnější rodinné vstupné 129EUR a parkovné 6EUR. Tyto ceny máte jen za předpokladu, že koupíte vstupenky nejpozději 6 dní před příjezdem. Pak cena vzroste na 144EUR a dva dny před příjezdem na 168EUR. Online vstupenky, i zaplacené parkovné, přes internet si vytiskněte černobíle a vezměte sebou. Po vstupu do Legolandu projdete kontrolou security a pak už se můžete bavit dle libosti. Po vstupu už nic dalšího za atrakce neplatíte a jsou zdarma. Na některých atrakcích můžete pak zakoupit fotografii, jak se Vám dařilo apod. Cena fotografie je 10EUR a po zaplacení dostanete účtenku, kde je kód a pomocí něj, máte možnost si fotografii stáhnout i digitálně podobu 30 dnů, toto je také novinka oproti roku 2010. Za sedm let se i zde objevilo mnoho nových věcí, staveb, vlaků, atrakcí a nových sekcí. Otvírá se v 10 hodin a proto pokud vyjíždíte kousek od ČR hranic, počítejte i s malou přestávkou a 4 hodinami na cestě. Mi vyjeli z Mariánských Lázní v 6:30hod a na místě jsme byly v 10:15hod. Jako suvenýr jsme si opět dovezli LEGO kostru z výrobny. Nadále magnety a samozřejmě na konci prohlídky i po návštěvě LEGO obchodu i lego pro dceru a syna. Najdete tu i mnoho novinek, které v ČR neseženete, limitované série apod. Po celém dni, pak opět zpět směr ČR, projít to opravdu všechno zabere 8 hodin.

Třetí den jsem se opět vrátili na německou půdu, protože jsme měli v plánu ZOO v Norinbergu (je potřeba zakoupit ekologickou známku pro vjezd do města), kde se 3x denně za dobrého počasí koná vystoupení delfínu v časech 11:00, 14:00 a mám pocit, že pak v 16:00. Vystoupení trvá cca 30min. a je pěkné, ale osobně jsem od toho čekal o trochu více. Jinak samostatná ZOO je hodně stará a poněkud mala. Celé to stihnete projít za 4 hod. i z vystoupení delfínů. ZOO je jinak zcela jiná než ostatní, které jsem doposud navštívil, mnoho zeleně, skal apod. Hlavním tahákem jsou opravdu lachtani a delfíni. Delfínu je celkem pět a jsou opravdu krásní. Dětem se moc líbili a z vystoupení byly unešení. Od Rozvadova je to cca 120Km po dálnici. Večer po návratu ze ZOO jsme si ještě prošli Mariánské Lázně zakoupili suvenýry a relaxovali u fontán a kochali se památkami a historickými budovami.

Čtvrtý den, už jsme rovnou ráno se ubrali k domovu a přes šest hodin pomalu postupovali od západu k východu do Ostravy. Opět nelitujeme strávených mnoho hodin v Astře a najetých 2165Km, stálo to opravdu za to a je jen otázkou zda za 7 – 8 let, opět pojedeme směr Německo za poznáváním.

 

Informace o cestě:

Díky velké rekonstrukci dálnice D1, mezi Brnem a Prahou, jsme se rozhodli jet přes Hradec Králové, i zde díky pár uzávěrkám, bylo potřeba pár drobných úprav.

 

1 den cesty

Ostrava – Olomouc – Mohelnice – Hradec Králové – Praha – Karlštejn – Plzeň – Mariánské Lázně

(556Km / tankováno MOL Natural 100 EVO + 33litrů / 5,93lit na 100Km / Klimatizace 70%)

2 den cesty

Tam: Mariánské Lázně – Rozvadov – po A6 – pak po A93 směr Regensburg, poté po A8 až do Legolandu.

Zpět: Legoland – A8, po pár km na A7, odbočit na A6 poté jedete pořád směr ČR – Rozvadov – Mariánské Lázně (trasa je cca o 22km delší). Tuto trasu jsme vybrali s důvodů nehody, která byla 11km od nás. Hlásila mi to navigace v Astře a hned nabídla uvedenou alternativu.

(707Km / tankováno MOL Natural 100 EVO + 42litrů / 5,94lit na 100Km / Klimatizace 8

3 den cesty

Mariánské Lázně – Rozvadov – ZOO Noriberg ( celkem 365km).

4 den cesty

Mariánské Lázně – Plzeň – Praha – směr Hradec Králové – Lázně Bohdaneč – Pardubice – Mohelnice – Olomouc – Ostrava.

Za 3 a 4 den najeto 917Km s koncovou spotřebou 5,7 lit. / 100Km. Ujeli jsme celkem 2165Km s kombinovanou spotřebou 5,86lit. / 100Km.