Výlety – Legoland Německo 2010

Výlet do Německa a po ČR – Červenec 2010

Tak pokud se chystáte např. do Německa navštívit Legoland a nebo Tropical-Islands u Berlína, tak Vám snad příjdou uvedené informace k dobru. Vše potřebné jsme plánovali několik týdnů a nakonec se vše povedlo uskutečnit. Na začátek musím říci, že opravdu to stojí za to a nebudete litovat, tak pěkné čtení a pokud budete mít dotazi, můžete mě kontaktovat na uvedeném emailu tohoto webu.

 

1, den – Ostrava – Rozvadiv (Újezd pod Přimdou)

Palivo: plná nádrž paliva OMV Carrera 95 – 52 litrů
Spotřeba paliva: najeto 513 km / natankováno 30 lit / 5,84 lit/100km

Vyjely jsme dne 6. července v 9:30 hod. směr Olomouc – Brno – Pelhřimov – Tábor – Plzeň – Rozvadov (Újezd pod Přimdou) příjezd v 18:30 hod.

Cesta probíhala se začátku dosti nevalně, protože jsme jeli za hustého deště s Ostravy až do Vyškova. Zde se vyplatilo mít upravené čelní okno speciální roztokem ( tekutými stěračemi), při rychlosti 100 km/ hod. jsem nemusel používat stěrače. Astra byla dost naložená a to autolednicí, 6x pití, plážové věci, kufr s oblečením, batohy, boty a výbava do hor, no musím říci že Astra byla pěkně naložena Od Vyškova u Brna pak bylo pod mrakem, ale nepršelo, tak cesta byla v pohodě, max. do 130 km/hod. Při sjezdu s D1 na Pelhřimov jsem po pár km podkal kolegu s Astra G fóra. Blikli jsme na sebe a jeli dále. Před Pelhřimovem, jsme si zašli na oběd, restaurace a hotel Farma. Zde jsme byly přes hodinu, protože se přehnala bouřka a pak jsme pokračovali směr Tábor. U Plzně při sjezdu na Rozvadov, jsme se zastavili do obchodního centra Olympia Plzeň. Zde jsme nakoupili vše potřebné na Německo do Legolandu a prošli obchody a další hodina byla pryč.

2, den – Rozvadov (Újezd pod Přimdou) – Legoland

Palivo: plná nádrž paliva OMV Carrera 95 – 52 litrů
Spotřeba paliva: najeto 705 km / natankováno 39 lit / 5,53 lit/100km / klimatizace zapnutá s 30% cesty

Trasa, silnice A6 a pak odbočka na A93 (Regensburg), pokračovat po A93 , poté sjedete na A9 na Mnichov, silnice A92 pak výjezd na A99, pak sjedete na A8 a jedete asi 70 km na LEGOLAND Deutschland Legolandallee.

Vyjely jsme dne 7. července v 6:30 hod. směr Legoland, příjezd v 9:30 hod. Odjezd zpět v 18 hod a příjezd v 20:30 hod. Astra jela skoro prázdná, pouze malý batoh a autolednice.

Zde cesta byla v naprostém poklidu, vyrazili jsme s kolegou s astra g fóra s Rozvadova a ploužili jsme se max. 120 km/hod. Cesta ubíhala rychle a stavěli jsme na protažení kosti a WC pouze 1x a to asi na 20 min. Těsně před cílem je na dálnici velká bílá cedule Legoland 1500m ve směru jízdy. Po Vaší levici je pak vidět velká rozhledna s Legolandu. Po příjezdu jsme se nabalili pitím a sladkostmi a vyrazili jsme směr pokladny. Legoland se otevírá v 10 hod. dopoledne a to všech 15 turniketů.

Ceník :

Dospělí 36 EUR
Děti od 3 let do 14 let 32 EUR
Děti do 3 let zdarma
Parkovné 5 EUR parkovné se platí u kasy

Pak jsou zde různé rodinné vstupné od 99 EUR pro 4 osoby.

Po vstupu jsem si připadal jako v říši divů, Legoland je opravdu jak pro dospělé tak také pro děti. Vše vypadalo jako živé, vše se pohybuje a jezdí. Atrakce jsou zcela zdarma a v úžasném provedení, syn byl v jednom kole a nejvíce se mu líbylo oddělení pirátu a atlantis. Syn si udělal dětský řidičský průkaz a s atrakcí máme super fotografie, které si můžete zakoupit při odchodu s atrakce ve velikosti A4 a to za cenu 7 EUR. Pokud jste na vodní atrakci jsou zde k dispozici i sušící boxi, protože většinou zde odcházíte velice promočení. Pokud mohu doporučit, vezměte dětem sebou náhradní suché oblečení. Další velmi zábavné jsou video sekvence, při vstupu do pavilonu, které jsou v německém jazyce a není možné zde fotografovat a ani natáčet kamerou. Další pěknou a relaxační věcí, je projížďka lego vláčkem po legolandu, projížďka trvá asi 20 min. Zajímavostí je továrna na výrobu lego stavebnic, kde dostanete jako vzpomínku jednu velkou lego kostku s logem. Je možné zde nakoupit lego kostky na váhu a 100g stojí 6 EUR. Prohlídka továrny je velmi zajimavá. Je možné si prohlédnout celý areál i z výšky a to s rozhledny na kterou Vás vyvezou a celá se otáčí o 360 st. Při odchodu můžete navštívit jeden s největších kamenných obchodů s lego stavebnicemi. Lego zde je cenově stejně drahé jako v ČR, vše se odvijí posle kursu EUR. Syn si vybral lego, které bylo žhavou novinkou a vyšlo na 1884 Kč (po příjezdu do ČR jsem uvedené lego na internetu našel jako novinku a za 1850 Kč).

Doporučení: V celém legolandu je bezbariérový přístup, pro vozíčkáře a kočárky. Je to vhodné pro děti od 5 – 6let. Nachází se zde i 2x dětský koutek pro nejmenší.

Závěrem: Stálo to opravdu za to a nelitujeme takové dálky a tolik hodin v autě. Určitě za 7 nebo 8 let, se zde opět podíváme. Legoland se dá zvládnout i za jeden den, ale je to opravdu dosti náročné a pomalu se nezastavíte

Fotografie zde: http://radimgas.rajce.idnes.cz/Legoland_2010/

3 – 4, den – Rozvadov – Plzeň (Dinopark) – Boží Dar – Německo (Tropical-Islands)

Palivo: plná nádrž paliva OMV Carrera 95 – 52 litrů
Spotřeba paliva: najeto 703 km / natankováno 41,5 lit / 5,9 lit/100km / klimatizace zapnutá s 50% cesty

Trasa 1: Rozvadov – Plzeň – směr Karlovy Vary – Boží Dar
Trasa 2: Boží Dar – Tropical-Islands a zpět Boží Dar ( 6 – 9:20 hod, 1x přestávka 20 min., odjezd 17 hod a příjezd 19:45 hod.)

8. července po snídani jsme vyjely směr Plzeň a do Dinoparku a Astru jsme nabalili opět na plnou zátěž se všemi věcmi + nové lego s Legolandu. Cesta s Rozvadova do Plzně je asi na 40 min. jízdy. Dinopark Plzeň se nachází vedle panelového sídliště a je zde i ZOO, proto po cestě najdete pouze 2 reklamní plochy na Dinopark a pak se řiďte šipkami na ZOO. Po příjezdu a zaplacení vstupného, jsem byl velice zklamán, Dinopark jsme prošli za 25 min. Jen syn tam pak strávil asi 40 min. na prolézačkách a tak pokud chcete navštívit některý s Dinoparků v ČR, doporučuji pobočku Vyškov a nebo Orlovou. Pak jsme si zajeli na oběd do obchodního domu Globus, který je od Dinoparku asi 7 min jízdy autem. Po obědě jsme jeli směr Boží Dar, cesta trvala asi hodinu a půl. Na Božim Daru jsme se ubytovali v soukromí a velmi mohu doporučit uvedené ubytování v soukromí. Majitelka paní Tichá, je velmi příjemná paní a vše je na domluvě. Ubytování je se snídáni za cenu 350 Kč / dospělá osoba, děti 175Kč + 19Kč rekreační poplatek za 1 noc. Pokoje jsou se sociálním zařízením, TV + satelit a v budově Wifi internet zdarma, je zde i malá kuchyňka, no prostě překrásné ubytování za super cenu a v tichém místě (viz. zde www.ceskehory.cz/edita ). Protože jsme odjížděli brzo ráno opět do Německa, tak jsme se domluvili s paní Tichou, že místo snídaně v ceně, nám udělá studenou večeři. Po vybalení všech věcí s Astry a ubytování, jsme se připravili na horskou procházku po stopách Ježíška (Ježiškovská cesta). Máte možnost si vybrat se dvou okruhů a to v délce 5,7km a 11,6km. Mi jsme si vybrali kračí variantu 5,7 km s našim 6 letým synem. Začíná se kousek od náměstí a v Infocentru získáte zápisník na zapisování správných odpovědí ( zde je možné si vše nastudovat, http://www.jeziskovacesta.cz ). Tuto turu zvládnou i méně zkušení a pro děti je připraveno po trase mnoho odpočívajících míst s houpačkami apod. Trasa nám trvala dvě a půl hodiny a to v obrovském horku 30 st. Po turistice jsme si zašli na orosené pivo a limonádu 20m od ubytování je Pizzerie Večer jsme se připravili na další den, kdy jsme plánovali odjed zpět na území Německa a to směr Berlín.

Fotografie zde: http://radimgas.rajce.idnes.cz/Bozi_Dar_2010/

Fotografie zde: http://radimgas.rajce.idnes.cz/Dinopark_Plzen_2010/

 

Tropical-Islands

Ráno 9. července jsme vstali v 5 hod a po lehké snídani jsme vyjeli v 6 hod. na Tropical-Islands který se nachází zhruba 65 km od Berlína. V Astře bylo naloženo, pouze plážové věci, autolednice a plážová taška s pitím a drobnostmi. Trasa je skoro 290 km dlouhá a nejhorší část je se z Božího Daru ( 1038m.n.m.) dostat do nižších oblastí po úzkých silničkách. Je to asi 50 km a pak už se dostanete k dálnici, kde už jsou minimálně 3 jízdní pruhy.Jen je potřeba si zvyknout, že zde se jezdí poměrně rychle a to běžně 130 km/hod a mnohem více. Většinou cesty po dálnici, jsem preferoval prostřední pruh, kde se rychlost pohybovala od 130 – 150 km/hod. V nejrychlejším pruhu 150 – 200 km/hod. Cesty v Německu jsou opravdu velmi kvalitní a velmi ohleduplní řidiči, tak že si člověk rychle zvykne. Mě to trvalo asi 20 min. a pak na dálnici jsem atakoval 130 – 140 km/hod., sem tam i 160 km/hod a pak jsem asi 10 min atakoval 190 km / hod. Teplota venku byla v 9 hod. ráno skoro 25 st. a tak byla použita i klimatizace. Od dálnice lze už vidět část kopule po pravé straně a před sjezdem s dálnice je bílá cedule 4500m a při odbočování je uvedené středisko i na navěsti. Poslední 2 km je cesta panelová a úzká, tak pozor při průjezdu. Po příjezdu na místo v 9:20 hod jsme si vzali vše potřebné na pláž a hurá dovnitř.

Základní ceník:

Dospělá osoba 25 EUR
Dítě do 3 let zdarma
Dítě 19,5 EUR

Příplatky Sauna + vířivky 8 EUR
Tobogány 3,5 EUR
Dětský koutek 3,5 EUR
Fitnes 5 EUR

Uvedené ceny se platí pouze jednorázově a pak kdykoliv může odejít a vstoupit zpět.

Nanuky Algida od 1,8 – 3,5 EUR
Ledová tříšť okolo 4 EUR
Dětské menu 9 EUR i s dárkem
Dospělé menu od 8 EUR

Poznámka: Pokud zde budete přes noc, tak po 2 hodině ranní, kdy se zavírají všechny atrakce + restaurace se Vám automaticky přičte na čip 10 EUR.

Po vstupu na Vašich čipech najdete čísla skříněk, kde si můžete uložit vše potřebné. Nadále nepotřebujete žádné finance sebou, protože se na uvedený čip dá zakoupit cokoliv a při odchodu zaplatíte vše potřebné. Vybrali jsme si jižní pláž, kde svítí jedině slunce a v ostatních částí je stín. Teplota uvnitř je po celý rok stejný a to vzduch okolo 33 st. a teplota vody 26 – 29 st. Na jižní pláži si můžete vybrat jakékoli lehátko a hurá do vody, v celém areálu je max. hloubka 1,35 m a nádrže jsou s nerezu. V této oblasti je pro nejmenší vodní radovánky a zde je asi 25 cm vody. Na druhé severní pláži je pro nejmenší už více vody a to asi 80 cm a pro dospělé opět 1,35 m u umělých vodopádů. Procházka po celém středisku a nafocení zabere asi 2 hod. je tam mnoho cestiček, které Vás zavedou vždy úplně jinde. Po příchodu k autu bylo v autě obrovské teplo a tak jsem pustil na 10 min klimatizaci na plný výkon a pak jsme se rozjeli opět k Božímu Daru zpět. Na teploměru byla teplota 33 st. a po cestě zpět klimatizace jela skoro nepřetržitě celou cestu. Po příjezdu na ubytování, jsem měly připravenou večeři podle domluvy s paní domácí místo snídaně a po večeři jsme si naplánovali další zážitky.

Doporučení: Pokud zde nechcete moc utrácet, tak si zde můžete dovést vlastní pití a jídlo, ale může se stát, že Vás osloví plavčíci, kteří budou požadovat, aby jste uvedené jídlo jste nekonzumovali. Vlastní jídlo lze konzumovat v šatnách, kde to dělá velká část Polských i Českých turistů. Pokud se zde chystáte, prosím naplánujte si to nejraději přes týden, nebo v pátek. Je tam skoro prázdno, pokud by jste jeli na víkend, tak se snažte zde dojed nejpozději do 9 hod. ranní, aby jste ještě našli volné lehátka. V sobotu zde přijíždějí desítky autobusů s turisty a odjíždí v neděli odpoledne.
¨
Závěr: Co se týče Dinoparku Plzeň, jak už jsem psal, byli jsme zklamáni, protože máme možnost srovnáni s ostatními pobočkami. Jinak Tropical byl super a je tam opravdu velmi pěkně a prožijete mnoho krásných zážitku. Osobně doporučuji plážovou obuv, je tam chodník s dlažebních kostek a každému to nemusí vyhovovat.

Fotografie zde: http://radimgas.rajce.idnes.cz/Tropical-Islands_2010/

5, den – Boží Dar – Karlovy Vary a cesta zpět domů do Ostravy

Palivo: plná nádrž paliva OMV Carrera 100 – 52 litrů
Spotřeba paliva: najeto 538 km / natankováno 32,5 lit / 6,04 lit/100km / klimatizace zapnutá s 50% cesty

Trasa 1, Boží dar – Karlovy Vary (čas trasy 35 min.)
Trasa 2, Karlovy Vary – Liberec – Praha – Brno – Olomouc – Ostrava (čas trasy 13 – 19 hod, 1x zastávka na občerstvení 45min. a 1x WC 15 min.)

Dne 10. července jsme po snídani a kompletním sbalení všech věcí opět naložili Astru a nechali si od majitelky vysvětlit, kde je nejlépe zaparkovat v Karlových Varech. Měli jsme představu se podívat na hlavní lázeňskou kolonádu a 45 filmový ročník festivalu. Do Karlových Varů jsme přijely okolo 10 hod. a vydali jsme se centrem k hlavní kolonádě a na festival. Venku bylo nádherně, přes 30 st. a tak nás procházka trochu více zmohla. Ve 13 hod. jsme usoudili, že se vydáme k domovu a tak jsme vyjeli na Ostravu. Klimatizace jela skoro pořád s malými přestávkami. Cesta byla v rámci možností, ale teplota na teploměru byla 33 st. Jen co mi velice chybělo bylo ohleduplnost řidičů na cestě, protože naši řidiči, jsou šílení a nedivím se že na silnicích u nás denně zahyne tolik lidí a 3 pruh na dálnici, ten by byl potřeba jako sůl. Hold byl jsem zmlsán s Německa a musel jsem se opět přizpůsobit.

Fotografie zde: http://radimgas.rajce.idnes.cz/Karlovy_Vary_2010/

Celkový závěr 5 denního výletu

Výlet se opravdu vydařil na výbornou a počasí i Astra sloužila perfektně. Musím říci, že jsme celkem najely 2 459 km za 5 dní a pohodlí auta bylo znát, posádka nebyla unavena a ani řidič. Určitě za pár let se do Německa vrátíme, protože jsme získali plno nových informací, kde se zajet podívat. A jak se říká, nakonec to nejlepší, soupis výdajů, pro tříčlennou rodinu na tomto výletu.

Ubytování Rorvadov – 2 noci / 1500 Kč
Ubytování Boží Dar – 2 noci / 1826 Kč
Legoland + Tropical – EUR c Kč / 8000 Kč
Pohonné hmoty / OMV Carrera / 4848 Kč
Jídlo a ostatní věci / 2000 Kč
Pojištění do zahraničí / 350 Kč

Celkem to činí 18524 Kč

Všechny fotografie na jednom místě http://radimgas.rajce.idnes.cz/