Mini domácí LEGOLAND

Mini domácí LEGOLAND

Už jako dítě jsem se zamiloval v 90 letech do stavebnice LEGO. Už v té době ceny stavebnice LEGO byly dosti vysoké, přesto vlastní kapesné jsem investoval do LEGA. Pak řadu let nastala pauza, až s příchodem našeho syna se situace opět oživila a nákup LEGA se obnovil. V roce 2010 přišla první myšlenka návštěvy LEGOLANDU v Německu, už zde na webu najdete informace a fotografie. Pak se narodila dcera a proto jsme si výlet do LEGOLANDU zopakovali v roce 2017. Opět neuvěřitelných zážitků a vždy jsme si od tam dovezli speciální lego edice, co ještě v ČR nebylo k dispozici.

Naše sbírka v současné době obsahuje podle aplikace Lego Builder přes 20 000 kostek a v tom jsou i speciální edice.

Před nedávnem se mi stala taková událost (prosinec 2023). Na sociální síti Facebook v jedné ze skupin, kde jsem členem se objevila fotka modelu Opel Zafira, ale tento model byl kompletně z lego kostek a vypadal velmi realisticky. Proto se hned rozjela diskuze, kde to je možné zakoupit. Dost se spoléhalo na Čínu, ale po pár minutách bylo jasno, že toto není skutečnost. Pak přišla řeč, zda to není vyrobeno na 3D tiskárně, případně fanouška LEGA a s kostek, které měl k dispozici. Ani jedno nebyla pravda, protože fotografii vytvořila umělá inteligence, podle zadaných kritérií. Více zde >>>

Výsledek umělé inteligence.

Domácí výroba BOXU na lego modely

Pokud chcete chránit své LEGO modely před prachem, je tu přijatelné řešení. Není finančně náročné a zvládnete to i v domácích podmínkách. Případná postup s foto dokumentací najdete zde.

LED osvětlení pro LEGO modely

Pokud jste fandové do LEGO stavebnic, které chcete mít vystaveny na poličce a první fázi máte za sebou. To je samotné sestavení modelu, druhou fází je ochrana před prachem pomocí krytu s plexy, který si můžete vyrobit v domácích podmínkách, dle návodu zde na webu. Třetí fází může být právě LED osvětlení daného modelu na míru. Více info zde >>>

Videa naších modelů

Lego Creator 6753 Dálniční přeprava

Lego 10248 Ferrari F-40

Lego Creator Expert 10258 - London Bus

Lego Creator 5893 Terénní vůz

Lego Creator 4996 Dům

Lego 7744 Policejní stanice

Neuvěřitelně zpracovaný model vozu PEUGEOT 9X8 24H Le Mans Hybrid Hypercar společností LEGO do posledního detailu.

Model je do posledního detailu hodně propracovaný. Součásti jsou velmi 2 hrubé návody a je to celkem 6 fází. Osobně stavění tohoto modelu byla opravdová nádhera, jak vidíte, fungující pohon 4x4, přítlačné křídlo apod. Stavěli jsme to několik dní, celkem 35 hodin. Velkou výhodou vidím i to, že lze dokoupit LED osvětlení (přední / zadní světla + interiér). Pro velké fanoušky je možné tento model, vybavit el. motorem a plně ho rozpohybovat.

Další model který je do posledního detailu hodně propracovaný. Součásti jsou velmi 2 hrubé návody a je to celkem 7 fází. Osobně stavění tohoto modelu byla opravdová nádhera, jak vidíte, fungující pohon 4x4. Stavěli jsme to několik dní, celkem 38 hodin. Velkou výhodou vidím i to, že lze dokoupit LED osvětlení (přední / zadní světla + interiér). Pro velké fanoušky je možné tento model, vybavit el. motorem a plně ho rozpohybovat.